20

LAT OBECNOŚCI
NA RYNKU

15

ZREALIZOWANYCH
INWESTYCJI

599

ODDANYCH APARTAMENTÓW
I DOMÓW

Historia Firmus Group bierze swój początek od… mieleńskiej plaży. – To właśnie niezwykła przyroda wybrzeża, fale nieustannie zmywające na rozległych plażach biały piasek, słony wiatr i świeżość powietrza. Przyglądając się łagodnym wydmom zrozumiałem, że to miejsce ma niezwykły potencjał – wspomina prezes grupy Firmus, Stein Knutsen.

W pierwszych latach swojej działalności Firmus Group zajmował się co ciekawe produkcją i eksportem drewnianych domów do Norwegii. Apartamentowiec Tarasy, w którym do dzisiaj mieści się Biuro Sprzedaży Firmus Group oraz pierwsze kameralne budynki w ramach kompleksu Rezydencja Park nie zaskakiwały być może skalą, ale wprowadzały nowe standardy architektury wyznaczając kierunek przemiany Mielna w elegancki kurort.

Oficjalne otwarcie spektakularnego kompleksu tuz przy plaży DUNE Resort było czymś pod każdym względem wyjątkowym, wprowadzając do Mielna klimat znany z południowego Lazurowego Wybrzeża czy też słonecznej Kalifornii. Listę zrealizowanych i gotowych do użytku obiektów zamykają Aparthotel Molo Park oraz pierwsza inwestycja typowo mieszkaniowa w Koszalinie pod nazwą Osiedle Norweskie.

Jak podkreśla prezes Stein Christian Knutsen  – Zawsze stawiamy na najwyższą jakość, rzetelność, szacunek wobec środowiska. Dajemy klientom dokładnie to, co obiecujemy. Mamy biznesowy program na długie lata. Konsekwentnie i rozważnie go realizujemy. Wszystkie zrealizowane przedsięwzięcia to etapy w drodze do głównego celu, którym jest uczynienie z Mielna w perspektywie jednego pokolenia najbardziej ekskluzywnego i pożądanego miejsca wypoczynku nie tylko na polskim Wybrzeżu.

Poza działalnością deweloperską grupa Firmus angażuje się w życie lokalnej społeczności, wspierając rozmaite inicjatywy sportowe, kulturalnie i charytatywne. Niektóre wydarzenia samodzielniej inicjując, czego przykładem jest Akademia Firmus, w ramach której dzieci, młodzież oraz całe rodziny edukowane są w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa jak i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.